Podaruj prezent
Google Plus

Zagroda Młyńska "PTAKI"

Zagroda Młyńska „Ptaki” – atrakcje w okolicy hotelu Pałac Żaków pod Warszawą

Zagroda Młyńska „Ptaki” to skansen i gospodarstwo rolne. Zgromadzono tam wiele cennych przedmiotów i urządzeń, które już wyszły z powszechnego użytku. W Zagrodzie Młyńskiej „Ptaki” można poznać fascynującą historię rolnictwa, życia na wsi i ludzi tę historię tworzących.

Przebywając w tym urokliwym miejscu można zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniały się źródła energii wykorzystywane w rolnictwie i w młynarstwie (kobieta i mężczyzna, wół i koń, wiatr i woda, para i paliwo ciekłe), a także poznać technologie stosowane przez rzemieślników obecnie ginących już zawodów.

Na amatorów jeździectwa na terenie należącym do naszego hotelu butikowego, znajduje się hipodrom z profesjonalnym torem przeszkód. Z kolei wędkarze mają do dyspozycji rzekę, która przepływa przez całe gospodarstwo i będące w jego obrębie cztery stawy.

Ponadto, na terenie Zagrody Młyńskiej „Ptaki” swoją siedzibę ma 14 Drużyna Harcerska ZHP „Spadłych Listków do Szyby Przyklejonych Deszczu Kropelką”, wspierana przez gospodarza.

Zapraszamy na stronę internetową Zagrody Młyńskiej „Ptaki”:

http://zagroda.mlynska.wies-ptaki.pl/

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij