Podaruj prezent
Google Plus

Interesujące pomysły na urozmaicenie imprezy integracyjnej

2017-10-11

Organizując imprezę integracyjną, często chcemy połączyć zabawę i odpoczynek z budowaniem silnego i zmotywowanego zespołu pracowników. Podpowiadamy, jak wybrać atrakcje na imprezę integracyjną, by osiągnąć te dwa cele.

Imprezy integracyjne w plenerze

Imprezy integracyjne w plenerze łączą w sobie zdrowego ducha rywalizacji oraz świetną zabawę, poprawiają integrację grupy i pozwalają przełamywać bariery oraz słabości. Połączone ze szkoleniem i wyznaczaniem celów dla zespołów pozwalają na wyciągnięcie praktycznych wniosków istotnych dla dalszego funkcjonowania firmy. Niezależnie od tego, czy będą to quady, samochody terenowe, paintball warto zadbać o to, by były one przeprowadzone zgodnie ze scenariuszem, dzięki któremu sprawdzimy określone wcześniej cechy pracowników lub poprawimy relacje w grupie. Możemy do tego wykorzystać różnego rodzaju konkurencje uczące działania zespołowego i zdrowej konkurencji.


Imprezy integracyjne we wnętrzach


Jeśli pogoda nie sprzyja organizacji imprez plenerowych, to nic straconego. Istnieje wiele możliwości, by wykorzystać ten czas. Dobrym pomysłem może być escape room, który pozwala na lepszą integrację grupy oraz uczy skutecznego współdziałania. Podobną rolę  odgrywa maszyna Goldberga, w której do wykorzystania mamy masę pokręteł, dźwigni, spirali, drewnianych klocków i masę innych gadżetów. W trakcie tej zabawy drużyny budują przyczynowo-skutkowy ciąg, który uruchomiony, działa w widowiskowy sposób. Dzięki temu rozwijamy dodatkowo kreatywność osób zatrudnionych w firmie, a przede wszystkim świetnie się bawimy.


Jakie miejsce wybrać na zorganizowanie imprezy integracyjnej?


Jeśli chcemy, by nasza impreza integracyjna miała wyjątkowy charakter, to możemy wybrać zabytkowy hotel pod Warszawą. Zwróćmy uwagę, czy współpracuje on z firmami zajmującymi się organizacją imprez firmowych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie atrakcje na imprezie integracyjnej będą dostosowane do naszych oczekiwań. Warto też pomyśleć o tym, jak w atrakcyjny sposób wykorzystać czas po konkurencjach. Z pomocą może przyjść oferta hotelu butikowego, który w swojej ofercie ma także warsztaty kulinarne, sushi oraz winiarskie. Wszystko to sprawi, że czas spędzony na imprezie integracyjnej, nie będzie czasem zmarnowanym.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij