Podaruj prezent
Google Plus

Czy imprezy integracyjne dla firm są dobrą inwestycją?

2017-12-01

Imprezy integracyjne często kojarzą się z dobrą zabawą, dobrze zaplanowane mogą przynieść o wiele więcej korzyści zarówno pracownikom, jak i ich pracodawcom.

Dlaczego warto planować imprezy integracyjne?

Dobrze zaplanowane imprezy integracyjne dają szansę na lepsze poznanie współpracowników, co wpływa na lepszą komunikację między nimi podczas wykonywania powierzonych obowiązków. Służą do tego różnego rodzaju gry zespołowe. Pozwalają one też na rozładowanie skumulowanego stresu, odpoczynek oraz spokojne wyjaśnienie nieporozumień. W ramach imprezy integracyjnej można też zorganizować szkolenie lub konferencję, dzięki temu połączymy przyjemność wyjazdu, z podniesieniem kwalifikacji pracowników. Nie przesadzajmy z tym jednak. Wyjazd integracyjny powinien mieć przede wszystkim luźny i niezobowiązujący charakter. Jeśli organizujemy imprezę integracyjną poza godzinami pracy, to pamiętajmy, że pracownicy zazwyczaj chętnie w niej uczestniczą, jednak muszą mieć oni wolny wybór.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne, które trwają parę dni, warto zorganizować w jakimś nietypowym miejscu. Można poszukać takich miejsc w górach czy nad morzem, ale równie łatwo można je znaleźć pod Warszawą. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na dojazdach. Są to też miejsca, do których łatwo dojechać, co jest istotne, jeśli firma organizuje wyjazd dla pracowników z różnych regionów Polski. W podmiejskich miejscowościach można znaleźć miejsca tak urokliwe, jak chociażby hotele butikowe, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Oferują one wysoki standard usług oraz możliwość skorzystania z takich atrakcji jak paintball czy wyprawy quadami. Współpracują też z firmami zajmującymi się organizacją imprez integracyjnych. Korzystając z ich usług, możemy sprawić, że czas spędzony na wyjeździe wpłynie pozytywnie na komunikację w zespole oraz dostarczy niezapomnianych wrażeń. Wyjazdy do takich atrakcyjnych miejsc mogą być także formą nagrody, które będą dodatkową motywacją dla pracowników.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij